Пирин Благоевград взе изключително важна победа в домакинството си на Хебър

...

С два гола за две минути Пирин взе важната битка с Хебър и вече диша по-спокойно

Пирин Благоевград взе извънредно значима победа в семейството си на Хебър Пазарджик с в първия дуел от съботната стратегия на 23-ия кръг в efbet Лига. И двете попадения паднаха през втората част, когато  Даниил Кондраков откри в 67-ата, а Борис Тютюков удвои и оформи крайния резултат в 69-ата минута.

Като цяло " орлетата " заслужиха триумфа си, откакто владееха самодейността през целия мач, като пропуснаха да си тръгнат с още по-убедителен резултат. През първата част пък единствено положителните намеси на вратаря на гостите - Петър Дебърлиев, избави отбора си да допусне още по-рано попадение.

По този метод Пирин, който записа втора поредна победа след тази над Лудогорез в Разград предходната седмица, остава на 14-ото място, само че се отдалечи от дъното и към този момент има 19 точки, със седем повече от последния Спартак Варна, който по-късно през днешния ден приема Локомотив София. Хебър пък е 15-и с 16 пункта и позволи втора поредна загуба след тази от Левски предишния кръг. За " орлетата " следва домакинство на Арда, до момента в който " гробарите " одобряват първенеца Лудогорец.

/ /

Гостите започнаха по-настървено дуела и сътвориха първата голова обстановка в мача още в петата минута. Георги Вълчев получи хубаво подаване отдясно в наказателното поле и комбинира с Арсенио Валпорт на първа греда, който изпревари Раян Сенхаджи, само че стреля около вратата.

Две минути по-късно и домакините от Пирин имаха чудесна опция да открият резултата. Иван Йорданов получи на левия фланг и центрира в наказателното поле, където на първа греда Преслав Йорданов беше изтърван и стреля рисково с глава, само че вратарят Петър Дебърлиев съумя да парира удара.

В 15-ата минута Венцислав Бенгюзов стреля непосредствено от директен свободен удар, само че над вратата.

Четири минути по-късно Валпорт засече с глава центриране на първа греда от ъглов удар, само че едва и в ръцете на вратаря Янко Георгиев.

Постепенно обаче " орлетата " взеха превес, натиснаха в търсене на попадение и бяха покрай реализирането му в 21-ата минута. Тогава Илкер Будинов получи на десния фланг, напредна добре, влезе сред Роберт Мазан и Георги Търтов в наказателното поле и последва изстрел по тревата с левия крайник към далечния ъгъл на Дебърлиев, който обаче плонжира и отрази в корнер.

Пирин пропусна неповторим късмет да поведе в резултата в 31-ата минута. Отново Будинов се понесе на десния фланг, финтира Камен Хаджиев, влезе в наказателното поле и опита да откри собствен съотборник, само че беше блокиран. Преслав Йорданов опита от дребен ъгъл да центрира топката, само че състезател на Хебър подложи крайник. Кълбото обаче стигна до свободния Даниил Кондраков на границата на пеналта, който стреля, получи се противен рикошет в Алехандро Серано, само че въпреки всичко Дебърлиев съумя с една ръка да направи фантастично избавяне и мазета над гредата в корнер.

Само минута по-късно благоевградчани още веднъж бяха пред вратата на своя конкурент. Капитанът Александър Дюлгеров беше изведен отдясно и центрира в наказателното поле, а на далечната греда Иван Тасев беше изтърван и засече с глава, само че около гредата в навън.

До почивката Хебър натисна на собствен ред и се задържа повече в половината на Пирин, само че без да сътвори действителни рискове за Янко Георгиев.

Още преди да е изтекла и минута след стртана втората част Пирин прати топката във вратата на Хебър, само че попадението не беше зачетено. Будинов получи на десния фланг и центрира пред наказателното поле, където Тасев отклони за Преслав Йорданов, който стреля ниско с десния крайник тъкмо пред пенатлата, само че още веднъж Дебърлиев се намеси и мазета. Топката попадна на пътя на Кондраков, който я прати във вратата, само че голът незабавно беше отменен правилно поради засада на украинеца.

Натискът на " орлетата " продължи, а в 55-ата минута те имаха искания за дузпа в тяхна изгода. Топката беше центрирана от ъглов удар в наказателното поле, където се получи безредие и кълбото се удари в ръката на Хаджиев, а по-късно последва удар на Кондраков, който беше блокиран в нов корнер. От повторенията обаче се видя, че бранителят на Хебър е прибрал ръката си до тялото, а и ударът бе по-скоро в рамото на футболиста.

Логичното се случи в 67-ата минута, когато Пирин поведе в резултата. Топката беше центрирана от ъглов удар на първа греда, където Валпорт можеше да си означи автогол, откакто я насочи към личната си врата, само че Дебърлиев отрази. Кондраков обаче бешена точното място и от напълно близо вкара кълбото във вратата – 1:0.

Само две минути по-късно домакините материализираха превъзходството си с второ попадение. Венцислав Бенгюзов центрира чудесно отдясно в наказателното поле, където Борис Тютюков отклони майсторски с глава на първа греда към далечния ъгъл и не остави шансове на Дебърлиев за 2:0.

Гостите обаче бяха доста покрай това да се върнат в дуела в 71-ата минута, откакто топката беше центрирана отляво в наказателното поле, където състезател на Пирин подложи крайник и почисти, само че единствено до непокрития Венсан Марсел, който от чудесна позиция стреля по тревата с левия крайник, само че около лявата греда на Георгиев.

В идващите минути обаче " орлетата " си върнаха контрола въру топката и не позволиха да бъдат сюрпризирани.

В първата минута от добавеното време на срещата Камен Хаджиев фаулира жестоко Славчо Шоколаров, за което получи жълт картон, който бе втори за него, а по този метод остави своите съотборници с човек по-малко.